Maths Together

Erasmus Plus

Wizyta naszych uczniów w szkole partnerskiej Erasmusa

316
W dniach 20.05.- 24.05.2015 w naszej szkole partnerskiej projektu Eramus+ Maths Together, w Lycee August Behal w Lens we Francji przebywało 11 naszych uczniów i 2 nauczycieli. Wizyta ta była efektem zacieśniania współpracy między obydwiema placówkami poprzez realizację projektu Polsko-Francuskiej Wymiany Młodzieży "Maria Curie". Bardzo ważnym elementem tej wizyty była uroczystość nadania imienia "Marii Curie" pracowni chemicznej. W uroczystości uczestniczył też konsul Rzeczpospolitej we Francji Henryk Dudziński.
Na ręce Pani dyrektor Catherine Lambert uczniowie wręczyli prezent od naszej szkoły, portret Marii Curie pędzla kozienickiego twórcy Sławomira Boryczki.
W czasie wizyty nasi uczniowie mogli dobrze zapoznać się ze szkołą, uczestniczyć w zajęciach i warsztatach. Mogli też poznać region Lens, zobaczyli mauzoleum i cmentarze wojenne z czasów bitwy pod Arras. Dobrą lekcją sztuki była zaś wizyta w Muzeum Luvre w Lens. Niezapomnianym wydarzeniem była zapewne też wycieczka do Paryża śladami Marii Curie.
Majowa wizyta w Lens to efekt ustaleń podjętych podczas wizyty dyrekcji i koordynatorów projektów europejskich ze szkoły francuskiej w Kozienicach w miesiącu październiku. W miesiącu marcu przez 5 dni 11 uczniów z Francji było gośćmi naszej szkoły.
Z obu stron padły deklaracje o kontynuowaniu tej współpracy w kolejnym roku.
P5223888