Maths Together

Erasmus Plus

Prezentacja ze spotkania projektowego w Heanor Science College


IMG_2894
29 stycznia grupa 6 uczniów uczestniczących w Międzynarodowym spotkaniu projektowym w Heanor Science College przedstawiła swoim kolegom i nauczycielom obszerne sprawozdanie ze swojego pobytu w dniach 5.-10 października 2015 w Zjednoczonym Królestwie.
Na początku spotkania głos zabrał opiekun uczniów, nauczyciel języka angielskiego, Grzegorz Wolski, który opowiedział o podróży i swoich wrażeniach z pobytu. Wprowadzeniem do prezentacji był krótki i zabawny film nakręcony przez uczestników opowiadający o pobycie w Heanor. Prezentacja multimedialna ze szczegółami opowiadała o programie spotkania oraz o programie kulturalnym przygotowanym przez stronę brytyjską. Ze względu na to, że czas pobytu naszej grupy był najdłuższy, to też nasi uczniowie mieli również możliwość uczestnictwa w ciekawych warsztatach przygotowanych specjalnie dla nas. Najważniejszym punktem spotkania były oczywiście wspólne zawody matematyczne, a wcześniej jeden dzień poświęcony treningowi pracy w grupie. Uczniowie mogli też porównać osiągnięcia matematyków w poszczególnych krajach
Z opowieści uczniów wynika, że wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi o wiele doświadczeń i obserwacji, nie tylko stricte matematycznych czy językowych. Ich wiedza na temat Wielkiej Brytanii jest pełniejsza. Nie bez znaczenia była również możliwość nawiązania nowych przyjaźni i kontaktów.
Na koniec spotkania głos zabrał koordynator projektu, który przedstawił harmonogram działań do końca roku szkolnego i omówił prace wykonane przez uczniów i nauczycieli w ostatnich tygodniach, zaprosił też uczestników na lutowe zawody on-line.
IMG_2907

IMG_2923